Na naši šoli omogočamo brezplačno uporabo storitev Office 365. Uporabo storitev na podlagi pogodbe EES za Microsoftovo programsko opremo financira Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport.

Omogočen je tudi brezplačen Windows 10 Education Upgrade za vse učence.

Office 365

Office 365 so storitve in orodja, ki olajšajo sodelovanje in komunikacijo med vsemi udeleženci v izobraževanju. Združljive so z različnimi operacijskimi sistemi in zagotavljajo neovirano in varno mobilno delo z različnimi napravami.

V času rednega izobraževanja ima vsak učenec na voljo brezplačne licence programske zbirke Office, kot na primer Word, Excel in PowerPoint na pretih računalnikih in petih mobilnih napravah.

Poleg programske zbirke vsakemu učencu pripada tudi brezplačna digitalna shramba OneDrive za shranjevanje datotek v skupni velikosti do 1000 GB.

Na tak način lahko učenci za delo pri pouku uporabljajo najsodobnejše oblačne storitve za skupinsko delo v šoli.

Dostop do Office 365

Na portalu o365.arnes.si je potrebno izvesti prvo prijavo z aai podatki.

Po prijavi se ustvari uporabniški profil. Pri tem pogosto sporoči, da je prišlo do napake:

Ko javi napako, me obvestite na e-pošto iztok.slihthuber@os-svjurij.si, da v skrbniškem delu uredim nastavitve licenc.

Po tem je mogoč dostop do Office 365 preko povezave office.com.

Programe zbirke MS Office si lahko namestite preko gumba Namestite Office desno zgoraj.

MS Windows 10 EDU

Vsi učenci si lahko brezplačno prenesejo in na svoje računalnike namestijo tudi Windows 10 Education Upgrade.

• POZOR: Licenca Windows 10 Education Upgrade je nadgradna licenca, pogoj za namestitev je predhodno nameščena ena od verzij operacijskega sistema Windows.
  • V praksi to pomeni, da lahko ta Windows namestite na računalnik, če ima računalnik Microsoftovo nalepko, ali ste z računalnikom kupili katero od različic Windows 10, npr. Win 10 Home.

Prenos opravite preko spletnega mesta https://os-svjurij.onthehub.com/ v katerega se prijavite z AAI računom.

Med vsemi produkti poiščete WIN 10 in opravite brezplačen nakup. Bodite pozorni, da pri ceni piše brezplačno (FREE).

Po opravljenem nakupu dobite licenco.

Namestitveno sliko si prenesete s pomočjo orodja za ustvarjanje medija, nato po navodilih izvedete prenos in namestitev.
V primeru težav me kontaktirajte na e-pošto iztok.slihthuber@os-svjurij.si.