Kaj je AAI prijava?

AAI prijava je vrsta enotne prijave za izobraževalno in raziskovalno sfero v Sloveniji, kjer lahko uporabnik z enim uporabniškim imenom in geslom dostopa do velikega števila uporabnih storitev. Sistemi za enotno prijavo se združujejo v federacijo ArnesAAI, tu kratica AAI pomeni Avtentikacijska in Avtorizacijska Infrastruktura. E-identiteta oziroma AAI-račun je »uporabniško ime v federaciji ArnesAAI«, ki ga dobite od šole, na kateri se izobražujete oz. od organizacije, v kateri delate.

AAI prijava učencem omogoča

Uporabniško ime in geslo za AAI-račun?

Na OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici ima uporabniško ime obliko:

  • male črke imena, pika, male črke priimka (czs, namesto čžš)
  • @os-svjurij.si
  • npr.: jan.novak@os-svjurij.si (Jan Novak)

Geslo dobite od šole ob vpisu uporabnika v MDM sistem. 

Kako lahko dobim uporabniško ime za enotno prijavo?

Uporabniško ime je šola uredila vsem učencem. Obrazce s prijavnimi podatki so (bodo) vsi učenci dobili domov. Obrazce dobro spravite, saj jih bodo učenci potrebovali do konca šolanja na OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici.

Kako lahko zamenjam geslo?

Geslo lahko spremenite na https://mdm.arnes.si/. Novo geslo si zapišite.

Če ste geslo pozabili:

  • lahko obnovite na MDM spletni strani ali
  • se obrnite na skrbnika na domači organizaciji, ki vam je dodelil uporabniško ime.

Iztok Šlihthuber