Ob koncu prejšnjega šolskega leta smo kot šola bili uspešni na javnem pozivu osnovnim in srednjim šolam za dodelitev spodbud namenjenih izvajanju aktivnosti za spodbujanje ustvarjalnosti, podjetnosti in inovativnosti med mladimi v letu 2023/2024. Izvajalec javnega poziva je javna agencija SPIRIT Slovenija. Aktivnosti v šolskem letu 2023/2024 izvajamo v 8. in 9. razredu ob podpori ZRS Bistra Ptuj. Prav pod njihovim okriljem je v sredo, 27. 9. 2023, potekal dan dejavnosti na temo Podjetništvo. Učenci so po krajšem teoretičnem delu v skupinah aktivno iskali in razvijali svoje poslovne ideje s pomočjo modela Canvas.  Oblikovalo se je dvanajst različnih poslovnih idej. Veselimo se njihovih predstavitev v prihajajočih dneh.  V oktobru pa učence še čaka ogled podjetij v lokalnem in regijsko širšem okolju.

Koordinatorica Anita Zelenko