Učenci 1. razreda so v torek, 19. 9. 2023 odšli obiskat šolsko knjižnico in izvedli dve uri KIZ-a (knjižnično-informacijskih znanj). Tu so se spoznali s šolsko knjižničarko go. Lidijo Jarc, ki jim je predstavila knjižnico. Izvedeli so, kje se nahajajo knjige za cicibane in kakšna so pravila obnašanja v knjižnici.  Ogledali so si tudi čitalnico. Vsak prvošolec je dobil svojo člansko izkaznico, katera jih bo spremljala do 9. razreda.

Knjižničarka ga. Lidija Jarc jim je nato prebrala še pravljico o krtku in zajčku z naslovom Kopač in Skakač avtorice Malachy Doyle. Po branju so pravljico še poustvarili in v tem zelo uživali.

Preden so knjižnico zapustili so si prvič lahko sami izposodili knjigo, ki so si jo čisto sami izbrali. S tem so pričeli tudi z bralno značko.

Prav gotovo se bodo še velikokrat z veseljem vrnili v šolsko knjižnico.

Besedilo in fotografije: učiteljica Nataša Paldauf