Otroci 3. a in 3. b razreda so na valentinovo obiskali šolsko knjižnico, kjer so najprej delili misli o pomenu tega praznika.

Praznik zelo dobro poznajo kot dan zaljubljencev, a ga kot takega praznujemo šele v zadnjem času, saj je včasih imel drugačen pomen. Star slovenski pregovor namreč pravi, da Valentin prinese ključ do korenin, zato se po starem kmečkem koledarju na ta dan začne prvo delo v vinogradih in vrtovih. Poleg tega bi se naj na ta dan ženili tudi ptički, čeprav se ženijo tudi na Gregorjevo.

V nadaljevanju so v sproščenem vzdušju na blazinah prisluhnili pravljici Branke Hubman z naslovom Zaljubljeni mišek Pero, ki je med miškami iskal pravo izbranko ter spoznal, da ljubezen premaga vse ovire. Ob koncu ure pa so razmišljali, koga imajo radi, saj je ta dan vsekakor priložnost, da komu kaj lepega narišemo, napišemo ali povemo. V galeriji smo zbrali nekaj utrinkov.

Zapisala: Alenka Omulec Divjak