Spoštovani starši,

podaljšujemo rok za oddajo prijavnic za sodelovanje v največjem spletnem kvizu na svetu, ki bo potekalo v sodelovanju s knjigo Guinnessovih svetovnih rekordov. Organizirata ga A1 Slovenija in zavod Varni internet na temo varne rabe interneta. Največji spletni kviz na svetu bo potekal 16. februarja 2023 ob 11.00 uri, in sicer tako, da bodo udeležene šole prek računalnika ali večjega digitalnega zaslona spremljale neposreden prenos z moderatorjem, ki bo učence vodil skozi vprašanja. Vsak udeleženec (učenka ali učenec) se bo v kviz prijavil s svojo napravo (telefon, tablica, prenosni ali šolski računalnik, v kolikor mu starši ne morete zagotoviti uporabe lastne naprave), s katero bo odgovarjal na zastavljena vprašanja. Organizator ne bo imel nikakršnega dostopa do osebnih podatkov udeležencev, saj bodo učenci v kvizu sodelovali preko anonimnih prijav (prejeli bodo naključne kode). Pred samo izvedbo kviza bomo z vsemi prijavljenimi učenci izvedli pripravo na kviz. Gradiva, ki jim bodo v pomoč pri pripravi na kviz pa bodo dostopna tudi na spletni strani https://spletnikviz.a1.si. Na omenjeni spletni strani lahko najdete tudi več informacij o samem kvizu in zagotavljanju zasebnosti sodelujočih učencev.

Koordinatorja za izvedbo kviza na naši šoli sta g. Iztok Šlihthuber in ga. Maja Martinuzzi.

Prosimo vas, da izpolnjeno prijavnico vrnete v šolo do ponedeljka, 5.12.2022.