V četrtek, 27. oktobra 2022, smo učenci 6. in 8. razredov imeli tehniški dan. Skupaj z učitelji smo se odpravili na grad v Negovo ter v Muzej starodobnih vozil in etnološke zbirke v Bolehnečice.

Na negovskem gradu smo si v spremstvu vodnice ogledali notranjost gradu, stalno razstavo Negovskih čelad ter slišali zgodovino le-teh. Prisluhnili smo tudi Apolonijini zgodbi, ki so jo v 18. stoletju v Gornji Radgoni obsodili čarovništva zgolj zato, ker je zdravila ljudi in živali z zelišči ter je znala iz enake količine mleka pridelati več masla kot ostale kmetice. Največje zanimanje pa je vzbudil ogled grajske kleti, v kateri domuje žabji kralj.

Člani društva Oldtimer Stara Gora so nam nato z veseljem predstavili njihovo bogato zbirko starodobnih vozil, traktorjev, motorjev, mopedov, koles ter pozabljenih predmetov, ki so jih naši dedki in pradedki  uporabljali kot pripomočke pri raznih opravilih v kmetijstvu in obrtni dejavnosti, babice in prababice pa v gospodinjstvu.

Učenci 6. in 8. razredov s spremljevalci