Učenci 1. a in 1. b so v ponedeljek, 19. 9. 2022 prišli obiskat šolsko knjižnico in izvedli prvo uro KIZ-a (knjižnično-informacijskih znanj). Tu so se spoznali s šolsko knjižničarko go. Lidijo Jarc, ki jim je predstavila knjižnico. Izvedeli so, kje se nahajajo knjige za cicibane in kakšna so pravila obnašanja v knjižnici.  Ogledali so si tudi čitalnico. Vsak prvošolec je dobil svojo člansko izkaznico, katera jih bo spremljala do 9. razreda.

 

Preden so učenci odšli iz knjižnice, so ponovili, kaj so se naučili. Za darilo so dobili knjigo Kako sta Bibi in Gusti  prezvijačila hrib avtorice Ide Mlakar Črnič, ki jo letošnjim prvošolcem podarja Društvo Bralna značka Slovenije ZPMS. Knjižničarka jim je povedala, da te knjige ni potrebno vrniti, kot to običajno poteka v knjižnici.

Zapisali in fotografirali: Marta Kurbos in Nataša Paldauf, razredničarki 1.a in 1. b