V tem šolskem letu smo sodelovali v projektu VSE UREJENO – ZA LEPŠO ŠOLO. Skozi projekt smo učence vzpodbujali, da zaupajo svojemu ustvarjalnemu duhu, prebudijo mojstra v sebi na področju, ki jim je najbližje in na ta način izboljšajo okolje, v katerem nabirajo znanje in izkušnje. Velik poudarek je bil na povezovanju z naravo in spodbujanjem samooskrbe. Letošnja rdeča nit natečaja je tako bila SAMOOSKRBA. V spomladanskih mesecih so se učenci podali v naravo s fotoaparatom oz. mobilnim telefonom, kjer so v svoje objektive ujeli utrinke z vrta in iz sadovnjaka oziroma vse, kar jih je asociiralo na lastno pridelavo hrane. Sodelovali so lahko učenci od 6. do 9. razreda. Svoje fotografije so z nami delili Julija Marinič, Vid Karlo, Brina Pšeničnik, Sara Divjak, Tjaša Šumak, Ana Gomilšek, Maja Novak, Maša Vodušek, Zala Fras in Živa Habjanič. Vse fotografije so bile odlične, vendar smo v ožji izbor lahko poslali le tri. Med vsemi prejetimi fotografijami iz celotne države je Zala Fras dosegla tretje mesto s svojo fotografijo z naslovom V objemu klasja. Hvala vsem sodelujočim, ki ste »všečkali« vse naše fotografije in tako prispevali k lepemu uspehu.

V torek, 7. junija 2022, so nas v šoli obiskali tudi organizatorji natečaja. Zala je v dar prejela svojo povečano fotografijo, šolo pa so nagradili z 20 sadikami jagod, ki smo jih skupaj z učenci posadili v visoko gredo ob šoli. Sedaj samo še čakamo, da sadeži čimprej dozorijo in se lahko učenci sladkajo z njimi še pred koncem pouka!

Mateja Krajnc in Mojca Tuš

Vid Karlo, 7. razred
Maja Novak, 8. razred
Živa Habjanič, 9. razred
Zala Fras, 9. razred
Julija Marinič, 6. razred
Ana Gomilšek, 6. razred
Maša Vodušek, 9. razred
Brina Pšeničnik, 6. razred
Sara Divjak, 6. razred
Tjaša Šumak, 7. razred