Motiv drevesa se skozi zgodovino mitologije prepleta v neštetih različicah…v katerih bi lahko našli skupno drevo…drevo življenja.

Na 13. likovnem natečaju DREVO, ki ga je razpisala OŠ Šturje Ajdovščina, se je odzvalo več kot 120 slovenskih osnovnih in podružničnih šol ter šol s prilagojenim programom. Zbralo se je preko 1500 lepih otroških likovnih izdelkov.

Tričlanska strokovna komisija je med 1500 lepimi otroškimi likovnimi izdelki morala izbrati dela ter jih  nagraditi s priznanji.

Drevesa življenja, ki rastejo, se razvijajo, ki s koreninami povezujejo zemljo in neskončno vesolje, so plodove ustvarjalnosti v svojih likovnih delih orisali tudi naši učenci. Za svojo likovno izvirnost sta

BRONASTO priznanje prejeli:

Kaja Gjörek iz 5. b razreda

 ter Vita Fras iz 6. a razreda.

Čestitamo vsem sodelujočim učencem likovnih dreves, posebej pa Kaji in Viti.

Mentorica Mira Petek