Spoštovani,

 

NIJZ nas vse skupaj ponovno vabi k sodelovanju v njihovi novi akciji »Zgeni.se v pomlad« .

 

Namen akcije:

Namen akcije je motivirati prebivalce pomurske regije k večji telesni dejavnosti. Telesna dejavnost, gibanje je pomemben element zdravega življenjskega sloga in pomemben dejavnik v ohranjanju in krepitvi zdravja. Predvsem želijo spodbujati gibanje v naravi, ki pozitivno vpliva tako na fizično kot duševno zdravje, hkrati pa želijo osveščati tudi o pomenu ohranjanja naravnega okolja. Pri tem ponovno dajejo poudarek tudi medsebojnemu spodbujanju k povečani telesni dejavnosti.

 

Kdaj: 7. 4. 2022- 31. 5. 2022

 

Kje:

Obiščite predlagane lokacije (Expano, Pot ob Muri, Piramida, Lisjakova struga, Sotinski breg, Bukovniško jezero, Ljutomerski ribniki in Gajševsko jezero) in raziščite njihovo okolico (sprehod, hitra hoja, tek, kolesarjenje, itd.).

 

Kako:

K zbiranju se lahko pridruži vsak – od najmlajšega do najstarejšega.

Delite osvojene lokacije in jih označite @zgeni.se, #zgenise in #zgenisevpomlad.

Spremljajte njihovo FB stran in Instagram profil »Zgeni.se«, kjer boste našli vse podrobnosti o akciji. K sodelovanju povabite še svoje družinske člane, prijatelje, sorodnike, sodelavce, …

 

Spodbujajmo drug drugega k bolj zdravemu načinu življenja, večji telesni dejavnosti hkrati pa poudarjajmo pomen zdravega naravnega okolja.

 

Organizator : Nacionalni inštitut za javno zdravje OE Murska Sobota

Zgeni.se v pomlad- šole, vrtci