Spoštovani starši,
trenutno živimo v res čudnih časih. Malo smo si oddahnili od epidemije Covida-19, že se je začel nov strah zaradi vojne. Naslovnice časopisov, objave na socialnih omrežjih, televizijski prispevki poročil, nam povzročajo občutke strahu, žalosti, jeze, tesnobe…
Da bi se vam bilo z otroki lažje pogovarjati o vojni oz. da bi našli prave besede in način, kako jim odgovoriti na številna vprašanja, vas vabimo k branju UNICEFovega prispevka  z naslovom Kako se z otroki pogovarjati o konfliktih in vojni: 8 nasvetov za podporo in tolažbo vaših otrok.  Prispevek je objavljen na Unicefovi spletni strani na naslednji povezavi: https://www.unicef.si/novice/14416/kako-se-z-otroki-pogovarjati-o-konfliktih-in-vojni-8-nasvetov-za-podporo-in-tolazbo-vasih-otrok 
Seveda pa si vsi skupaj želimo, da se nam v prihodnosti ne bi bilo potrebno pogovarjati o tako težkih temah.
Tim Zdrave šole