Spoštovani starši,

8. februar je poleg kulturnega praznika tudi dan varne rabe interneta.

Letošnja tema so spletne prevare, zavajanja in neresnične vsebine, ki imajo lahko negativne vplive predvsem na mlade uporabnike interneta.

Dan dejavnosti na temo varne rabe interneta smo v tem šolskem letu že izvedli. Za osvežitev teme pri vačih otrocih vas prosimo, če si skupaj z njimi ogledate videoposnetke na spodnjih povezavah ter se o vsebini pogovorite še v družinskem krogu.

Videi Safe.si:

• Spletna predstava Dobro počutje in internet – posnetek dogodka za 2. triletje OŠ (video)
  • Spletna predstava Dobro počutje in internet – posnetek dogodka za 3. triletje OŠ (video)
  • Vpliv interneta na duševno zdravje mladostnikov – posnetek spletnega dogodka za srednješolce (video)
  • Internetni rep (video)
  • Dej na off! (video)

Na koncu vam priporočamo še, da ustvarite lasten družinski načrt uporabe zaslonov, ki so ga zasnovali pri Centru pomoči pri prekomerni rabi interneta Logout.