Olimpijski čas prinaša posebno športno vzdušje, saj z navijaškim duhom živimo in doživljamo obdobje, ki nas združuje v enotno misel ter povezuje z  geslom… hitreje, višje, močneje…skupaj…

Čeprav je svet razdeljen zaradi ciovida, stremi k enotnosti… enotni v drugačnosti….združeni v čustvih…

K dodatnemu olimpijskemu vzdušju in vrhuncu športnega obdobja  pa pripomorejo tudi olimpijski plakati, ki sodijo med najbolj prepoznavne simbole olimpijskih iger.

Olimpijski plakati so bili izdelani prav za vse olimpijske igre modernega časa – od prvih iger iz leta 1896, ki so potekale v Atenah v Grčiji. Olimpijski plakat upodablja olimpijske simbole, športnike, športe, kulturo gostujoče države,  mesta…

V ta namen je Olimpijski komite Slovenije – Združenje športnih zvez OKS  skupaj z velikim sponzorjem olimpijske reprezentance Slovenije, Eurplakatom ter  v sodelovanju z Zvezo za šport invalidov Slovenije – Slovenskim paraolimpijskim komitejem in Veleposlaništvom Japonske v Sloveniji objavil javni natečaj za olimpijski veleplakat (jumbo plakat) Tokio 2020.

Na tokratni razpis je prispelo preko 300 plakatov vrtcev, osnovnih in srednjih šol. V vsaki kategoriji je strokovna komisija izbrala zmagovalni plakat ter ožji izbor 10 plakatov finalistov, ki so izbrani za objavo (jumbo plakati) na javnih mestih Europlakata.

S športnim duhom in z najlepšo željo vsem športnikom so se akciji pridružili tudi učenci naše šole. Oblikovali so raznovrstne plakate z močnimi sporočili…s sozvočju Japonske z množico športnikov s celega sveta

Med finaliste se je uvrstil tudi plakat, ki ga je oblikovala Iva Šijanec, učenka 7. razreda.

Njen plakat v obliki vele plakata (jumbo plakat) lahko občudujemo na javnih površinah po vsej Sloveniji in seveda tudi v domačem okolju.

Z Ivinim olimpijskim plakatom združimo olimpijske vrednote enotnosti, pravičnosti in zaupanja…  skupaj smo močnejši…!

Čestitamo vsem sodelujočim, posebej pa Ivi.

 

Mentorica Mira Petek