V tem šolskem letu je bila enako kot v prejšnjem tema Otroškega parlamenta Moja poklicna prihodnost. Šest učencev naše šole (Špela Rožman, Zala Fras, Žanet Petek, Žan Fijavž, Nik Krajnc in Aljaž Štrakl«, se je najprej udeležilo Medobčinskega otroškega parlamenta, ki je potekal na daljavo. Organizator je bila OŠ Kajetana Koviča Radenci. Na Pomurskem otroškem parlamentu je našo šolo zastopala Špela Rožman, ki pa se je prav tako udeležila Nacionalnega otroškega parlamenta, ki je letos potekal na daljavo. V nadaljevanju sledi Špelin zapis, kako je ona doživela udeležbo na tem parlamentu.
»V sredo, 21. aprila smo se učenci osnovnih šol srečali na otroškem parlamentu. Srečanje je potekalo na daljavo, udeleženi pa so bili tudi mentorji, učitelji, novinarji, nekateri poslanci RS in predsednik RS. Učenci smo bili razdeljeni v skupine, vsaka skupina je imela mentorja in svojo temo. Tema naše skupine je bila POTI DO MOJEGA POKLICA. Našteli smo prednosti in slabosti vpliva virusa Covid-19 na izbiro srednje šole, pogovarjali smo se tudi o tem kako in kaj vpliva na to kateri poklic si izberemo, da bomo ga opravljali vso življenje. Naše ugotovitve in razmišljanja smo kasneje predstavili vsem parlamentarcem in ostalim udeleženim. Po predstavitvah skupin smo lahko delili svoj razmišljanja, ideje in vprašanja. Bila je nepozabna izkušnja.«

Mentorja: Katja Perko, Jurij Marhold