Spoštovani starši oz. skrbniki, drage devetošolke in devetošolci!
V petek, 12. 2. (med 9.00 in 15.00) in v soboto 13. 2. 2021 (ob 9.00), bodo potekali informativni dnevi na srednjih šolah in dijaških domovih. Letos bodo le-ti potekali na daljavo.
V tabeli, ki sta prilogi temu besedilu, najdete seznam srednjih šol in dijaških domov s spletnimi naslovi ter podrobnostmi glede izvedbe informativnega dne. Ker nekatere srednje šole zahtevajo predhodno prijavo, si še pravi čas poglejte ali to velja tudi za vašo srednjo šolo.
Več informacij najdete na spletni strani MIZŠ: https://www.gov.si/teme/vpis-v-srednjo-solo/?
Poleg devetošolcev vabimo tudi osmošolce, da se udeležite informativnega dne na kateri šoli.
V sodelovanju z Zvezo srednjih šol in dijaških domov Slovenije je nastal portal Slovenske srednje šole, ki je zaživel 1. februarja 2021. Namen portala je zagotoviti informacije o srednjih šolah, šolskih centrih ter programih na enem mestu in tako pomagati družinam in devetošolcem pri odločitvenem vprašanju »Kam na srednjo šolo?«

Povezava: https://slovenskesrednjesole.si

Želimo vam uspešno “digitalno” udeležbo na informativnih dneh. Z vsa vprašanja, nasvete, pogovor… sem na vam na voljo na e-naslovu katja.perko1@guest.arnes.si ali na tel. št.: 02/568-91-12.

Vaša svetovalna delavka Katja Perko