Spoštovani starši oz. skrbniki bodočih prvošolcev,

obveščamo vas, da bo vpis v 1. razred OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici za šolsko leto 2021/2022 potekal v prostorih šole, in sicer:

  • v četrtek, 4. 2. 2021,
  • v sredo, 10. 2. 2021,
  • v četrtek, 11. 2. 2021 ali
  • v drugem terminu po predhodni najavi na e-pošto: katja.perko1@guest.arnes.si ali preko telefona 02/5689110.

V skladu s priporočili Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport vas bomo zaradi zagotavljanja varnostnih ukrepov za zmanjšanje tveganja okužbe k vpisu bodočih prvošolcev vabili po vnaprej določenem časovnem razporedu.

O datumu, uri in prostoru vpisa boste obveščeni po pošti.

Starši/skrbniki morate v prvi razred osnovne šole vpisati otroke, ki bodo v koledarskem letu, v katerem bodo začeli obiskovati šolo, dopolnili starost 6 let (letniki 2015).

Starši/skrbniki lahko vpišete svojega otroka le na eno šolo, praviloma v osnovno šolo v šolskem okolišu v katerem otrok stalno ali začasno prebiva. V drugo osnovno šolo lahko vpišete otroka v primeru, če šola drugega šolskega okoliša s tem soglaša.

Če imate namen otroka vpisati na šolo izven kraja bivanja ali če načrtujete preselitev, vas prosimo, da o svoji nameri obvestite obe šoli.

Za vse dodatne informacije glede vpisa, prepisa otrok, odložitve šolanja se obrnite na šolsko svetovalno delavko, preko e-pošte katja.perko1@guest.arnes.si ali preko telefona 02/5689110 ali 02/568 91 12.

PRILOGA 1: Postopek vpisa v 1. razred

 

Zapisala: Katja Perko, svetovalna delavka