Ne moremo si predstavljati našega planeta brez najlepšega okrasja, brez člena verige, povezane med nebom in zemljo, med življenjem in smrtjo. Naravne sile so mnogokrat neizprosne, s katerimi človek hote ali nehote sodeluje. V drugih primerih pa jih neguje, občuduje in časti ter jim pripisuje magično moč…

To nepogrešljivo čast zaseda drevo v vsej svoji pestri vlogi zemljanov. In to čudovito ime »DREVO« nosi  že 12.  likovni natečaj, ki ga je razpisala OŠ Šturje v Ajdovščini.

Strokovna komisija je med 1826 likovnimi deli izbrala le 66 del za razstavo, od teh pa je v posamezni kategoriji podelila nagrade in priznanja.

Med veliko konkurenco najlepših izdelkov je tudi likovno delo učenca naše šole.

Za svoje likovno »drevo« je JAKOB ŠIJANEC, učenec 6. razreda prejel BRONASTO PRIZNANJE.

Ogled nagrajenih del je možen na spodnji povezavi:

Likovni natečaj je bil razpisan v lanskem šolskem letu, zaradi epidemije pa se je zaključil v letošnjem.

Čestitamo vsem sodelujočim učencem, posebej pa prejemniku priznanja.

Mentorica Mira Petek