Danes, v ponedeljek, 5. oktobra, se pričenja Teden otroka, letos na temo Odgovor je pogovor. To pa je tudi tema letošnjega praznovanja 30-letnice Tom telefona. V času Tedna otroka zveze in društva prijateljev mladine organizirajo različne prostočasne in razvedrilne aktivnosti za otroke v vseh večjih krajih po Sloveniji, obeležujejo pa ga tudi vrtci in šole.

Zveza prijateljev mladine Slovenije je za otroke in mladino v tem letu pripravilo prav video poslanico, v kateri nastopata nadvse priljubljena igralka Nika Rozmanin voditelj Malih sivih celic na RTV Slovenija Nik Škrlec. Nika in Nik sta mladim vzor in navdih, zato jim letošnje pomembno sporočilo –Odgovor je pogovor –prenašata prav ona dva.

Teden otroka bomo obeležili tudi na naši šoli.

Vsem skupaj pa želimo, da si najdemo čas za pogovor.

Video poslanica ob Tednu otroka® 2020 in 30-letnici TOM telefona.