Vsako leto na naši šoli obeležujemo 26. september – evropski dan jezikov. 26. septembra po vsej Evropi praznujemo evropski dan jezikov. Pobudo za praznovanje je leta 2001 podal Svet Evrope. Letošnja tema je povezovanje in sodelovanje s pomočjo jezikov.

Znanje jezikov je v današnjem času zelo pomembno. Jeziki nam bodo prav prišli povsod, kar bomo hitro ugotovili na lastni koži, ko se bomo odpravili v tujino. Učenci tretje triade so se pri pouku nemščine podali na kulturno raziskovanje v tuje dežele s pomočjo glasbe. Pomerili se so v jezikovnem kvizu, ki je bil glasbeno obarvan. Sodelovali so v pogovoru o jezikih ter domači in tuji glasbi. Podali so svoja mnenja, katera izmed slišanih pesmi jim je bila bolj všeč, katera manj. S pomočjo pogovora smo ugotovili, da glasba povezuje ljudi po celem svetu, saj jo poslušajo povsod.

Zapisali učiteljici nemškega jezika Tanja Lovrec in Janja Tratnjek