Nesreča nikoli ne počiva…zato nas marsikdaj preseneti zahrbtno, povsem nepripravljene. Da bi nepredvidljivim nesrečam čim bolej kljubovali, se moramo z njimi,  kot nepovabljenim zlem, upreti. Ena izmed teh je prav narava, ki ne izbira med tistimi, ki jo spoštujejo in cenijo ter tistimi, ki niso vredni, da bi se sprehodili po našem planetu. Slednji izzivajo njen bes, katerega je težko krotiti…zavedamo pa se, da ga z ustrezno pripravljenostjo lahko omejimo…

Obstajajo različne strategije spopadanja z močnimi silami narave…zato bodimo pripravljeni, še preden nam potrka na vrata…

S tem razlogom so otroci vseh starosti na 24. likovnem natečaju »Naravne in druge nesreče – Bolje pripravljen kot poplavljen«  z likovnimi sporočili dokazali, da nam ne more biti hudega, če razumno sprejemamo dejstva pobesnele narave.

K tej misli so se pridružili tudi učenci naše šole ter s skrbnim in pozitivnim razmišljanjem oblikovali barvita grafična dela. Med lepimi izdelki je likovno žirijo prepričalo delo, katerega avtorica je

NEŽA ČUŠ, učenka 5. razreda, ki je prejela nagrado in priznanje na regijskem območju ter se uvrstila na državni izbor.

Priznanje so prejeli še naslednji učenci:

Voranc Novak, Tjaša Šumak , Adriana Vuk in Amadeja Žabota.

 

 

Kaj imaš rad…pri rdečem križu, doma v šoli…

pa je tema Mednarodnega  likovnega natečaja »Otroci pomagajo otrokom«, ki ga je razpisala OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas in v sodelovanju z Rdečim križem Slovenije ter Mestnim muzejem Idrija in KUD Trata Gorenja vas.

Pomagati nekomu, ki pomoč potrebuje, je najslajše dejanje. Občutek dobrega pa seže do najbolj skritih globin, kjer se rojevajo nove moči…Že skromen  topel nasmeh pričara velik občutek bližine in priložnost za prijateljstva…vseh bitij….kjer koli…in kadar koli…za danes in jutri…

Z mislijo na  najlepšo vrednoto so učenci v svojih likovnih delih orisali pomen prijateljstva, pomen pomoči, pomen imeti nekoga rad…

Nastala so izpovedna otroška dela, polna močne simbolike. Med več kot tisoč deli iz Slovenije in tujine (Rusije, Francije, Madžarske, Italije, Nemčije, Srbije, Romunije, Avstrije, Portugalske, Hrvaške…) se je s svojim likovnim delom uvrstila med prejemnike priznanj na mednarodnem nivoju

AMADEJA ŽABOTA, učenka 5. razreda.

Vsak nagrajenec je poleg nagrade prejel še vstopnico za Bolnico Franja za celo družino, ki jo je podaril Muzej Idrija.

Slavnostni prireditvi in podelitvi priznanj sta zaradi varnostnih ukrepov korona virusa odpadli, zato so priznanja in nagrade likovnih natečajev bila poslana po pošti.

 

Čestitke vsem sodelujočim, posebej pa prejemnicama priznanj, Neži in Amadeji.

Mentorica Mira Petek