Spoštovani starši!

 

Na situacijo, v kateri smo se znašli, se vsak odziva na različne načine. Verjamemo, da nam bo vsem skupaj, uspelo situacijo uspešno prebroditi in premagati.

Situacije, v katerih je prisotna negotovost, lahko sprožijo tesnobo tako pri odraslih kot pri otrocih.

Nacionalni inštitut za javno zdravje je tako zbral nasvete, kako obvladati stres, zmanjšati občutke strahu, panike in zaskrbljenosti zaradi koronavirusa. Navedene so tudi brezplačne telefonske številke, kamor se lahko obrnemo po pomoč, če jo potrebujemo.

Vse te podatke dobimo na naslednji povezavi: https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/datoteke/dusevno_zdravje_odrasli.pdf

NIJZ je nadalje še podal navodila, kako se pogovarjati z otroki o koronavirusu. V kolikor bi vam te informacije prišle prav, vas vabim, da kliknete na spodnjo povezavo: https://www.nijz.si/sl/kako-se-pogovarjati-z-otroki-o-koronavirusu-sars-cov-2-covid-19

 

V kolikor potrebujete kakšen nasvet oz. imate vprašanje, mi lahko pišete na email naslov katja.perko1@guest.arnes.si.

 

V teh časih ostanimo močni in predvsem zdravi.

 

 

Svetovalna delavka: Katja Perko