Otroški vsakdan je zapletena kreacija tisočerih utrinkov. Želimo si, da bi bili vedno in povsod pestrih, živih barv,…ker jim to pripada, kot jim pripada najlepši nasmeh. Z željo, da postane in ostane pristna vrednota slehernega človeškega bitja, so razmišljali že najmlajši. Čemu topel pogled, prijazna beseda, stisk roke…in iskren nasmeh? To je tista malenkost, ki zmore oplemenititi občutljive, male dušice, potrebne največje pozornosti. S takšno popotnico bodo lažje premagovali labirint življenja…

Otroška modrost, vredna velikih modrecev, se je obarvala v likovnih izdelkih mednarodnega likovnega natečaja »Otroci pomagajo otrokom« na temo: »Nasmeh, ker mi je mar. Povsod in za vsakogar Nastal je na pobudo OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas v sodelovanju z Rdečim križem Slovenije ter Mestnim muzejem Idrija.

Strokovna komisija za izbor likovnih del je imela težko nalogo

Izmed prispelih 817 likovnih del iz 121 šol, 6 vrtcev ter 3 držav je bilo izbranih 30 likovnih del za razstavo. Vsaki triadi pa so pripadala tri nagrajena dela, med katerimi je

LANA LORENČIČ iz 5. b razreda prejela 2. nagrado druge triade osnovnošolcev.

Nagrajenci so poleg diplome dobili vstopnico za ogled Partizanske bolnice Franja za celo družino ter vrednostni bon za bivanje v Mladinskem zdravilišču in letovišču RKS na Debelem rtiču.

Nagrade in priznanja podeljuje Rdeči križ Slovenije na slavnostnem zaključku v Gorenji vasi. V sodelovanju z Mestnim muzejem Idrija razstava nagrajenih del v mesecu maju gostuje tudi v Partizanski bolnici Franja, ki je primer tiste vrednote, katero so v svojih delih barvito predstavili naši otroci… Ker jim je mar. Povsod in za vsakogar. Pomagaj in podari nasmeh…

 

Čestitke vsem sodelujočim učencem, posebej pa nagrajenki Lani.

 

Mentorica Mira Petek