Tako se je glasilo voščilo, ki so ga naši prvošolci sami zapisali na zadnjo stran darila za svoje mamice ob materinskem dnevu.
Učenci zelo radi ustvarjajo, zato sva se učiteljici odločili, da na tehniškem dnevu naredijo nekaj lepega za njihove mamice. Dobili so nalogo, da za mamice izdelajo sliko, na kateri bo srček, prepleten z volno. Ta dan je bil nekaj posebnega, saj se je začel v učilnici za tehnični pouk. Od doma so si učenci prinesli kladiva in volno. Največja zabava je bila ob zabijanju žebljev v leseno ploščo. Nekateri so bili ob tem zelo spretni, nekateri pa so se hitro učili, kljub temu, da so to počeli prvič. Temu je sledil malce težji del: spretni prstki so morali oviti volneno vrvico okrog žebljev tako, da je nastal lep srček.
Učenci, prav tako pa tudi učiteljici, smo bili z delom zelo zadovoljni. Učenci so svoja darilo ponosno odnesli domov in jih podarili mamicam.

Marta Kurbos in Zofija Kolbl