17. avgusta bomo v Republiki Sloveniji obeležili 100-obletnico združitve prekmurskih Slovencev z matičnim narodom. Obeleževanje 100. obletnice ni pomembno samo za Prekmurje, ampak je pomembne dogodek na nacionalni ravni.  Tako RTV Slovenija, kjer v koordinaciji prekmurske rojakinje, novinarke Ksenije Horvat pripravlja bogat in raznolik celoletni program. Od 17. 1. 2019 pa je na portalu MMC RTV SLO odprta posebna podstran, posvečena Prekmurju, https://www.rtvslo.si/prekmurje.

Eno izmed rubrik – Spomini, želijo soustvarjati v sodelovanju z najširšim krogom publike. Vabijo nas, da na njihov naslov pošiljamo fotografije starih publikacij, listin, knjig v prekmurskem knjižnem jeziku in druga gradiva.

Vabimo vas, k sodelovanju, torej raziskovanju, zbiranju in fotografiranju izjemne zapuščine prekmurskih Slovencev. Zagotovo se še v kakšnem domu skriva tudi kakšna stara fotografija, kakšna neznana stara pesem, zgodba, knjiga vredna pozornosti in ohranitve kulturne dediščine.