»Trije korenjaki, trije veseli vandrovčki, so torbice vzeli in prvič v šolo šli … »

(Janez Bitenc)

Ponedeljek, 3. 9. 2018, je bil pomemben dan tudi za naše prvošolčke, ki so z velikimi pričakovanji prestopili prag naše osnovne šole. Skupaj s svojimi starši so prišli v šolo ob 9. uri, kjer sta jih v telovadnici šole pričakali učiteljica Marta Kurbos in Zofija Kolbl. Starejši učenci so za prvošolčke pripravili krajši kulturni program, katerega sta povezovali Julija Kronvogel, predsednica šolske skupnosti in Eva Mlinarič.

V nadaljevanju sta učiteljici otroke popeljali v razred, kjer so prvič sedli v šolske klopi. Učiteljici pa jih nista predolgo zadrževali v šoli, tako da so še lahko obeležili svoj prvi šolski dan vsak po svoje s svojimi domačimi.

Želimo jim, da bodo to veselje, pričakovanja, zanos, željo po znanju obdržali vsa leta osnovne šole.

 

Kolektiv osnovne šole