V petek, 18. maja 2018, je v Kulturnem centru Vrhnika potekalo 49. državno srečanje mladih zgodovinarjev iz osnovnih šol, ki ga organizira Zveza prijateljev mladine Slovenije. Udeležili sta se ga tudi Julija Paldauf in Tia Pignar iz OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici, ki sta v šolskem letu 2017/2018 na podlagi šolske in cerkvene kronike ter ustnih virov raziskovali izgnance iz današnje občine Sveti Jurij ob Ščavnici leta 1941. Na podlagi analize in sinteze zgodovinskih virov je nastala raziskovalna naloga z naslovom Transport številka 24, 25 in 26, ki je bila na državnem srečanju mladih zgodovinarjev ocenjena s srebrnim priznanjem.Učenkama za uspeh iskreno čestitamo in jima želimo veliko raziskovalne vneme še naprej.

Mentorica: Anita Zelenko, prof.