Zveza veteranov vojne za Slovenijo ter Društvo Sever za Pomurje sta v šolskem letu 2017/18 pripravili literarni natečaj Spominska obeležja pripovedujejo. Na njem so sodelovali tudi dve učenki OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici pod mentorstvom mag. Anite Zelenko. Na podlagi terenskega dela sta opisali spominski obeležji v domačem kraju ter dogodke povezane z njima.

Udeleženci natečaja in njihovi mentorji so na zaključni prireditvi 5. februarja 2018 v Murski Soboti prejeli spominski zbornik z vsemi objavljenimi prispevki. V sredo, 25. aprila 2018, pa so se udeleženci natečaja skupaj z mentorji in predstavniki Zveze veteranov vojne za Slovenijo ter Društva Sever za Pomurje podali na strokovno ekskurzijo v Ljubljano in Pivko. Najprej so si ogledali Policijsko akademijo v Tacnu. Sledil je sprejem v Predsedniški palači in njen ogled. Najzanimivejše doživetje pa je bil ogled Parka vojaške zgodovine v Pivki.

 

Zapisala: Anita Zelenko

Foto: Anita Zelenko