V sredo, 27. 9. 2017 smo v okviru obeležitve 250-letnice OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici in 50-letnice vrtca Sonček izvedli športno prireditev. Mesec september smo posvetili športu. Načrtovane smo imeli tri prireditve, ker pa nam je nagajalo vreme, smo morali prvi dve odpovedati.

      

V sredo pa nam je kljub kislemu vremenu uspelo izvesti športno srečanje. Tako smo za naše učence in njihove starše pripravili kratko predavanje o zdravi prehrani, učitelj športa pa je podrobneje predstavil analizo športno-vzgojnega kartona učencev na naši šoli.

       

Nato smo se odpravili do bližnjega gozda, kjer smo izvedli in tudi odtekli kros. Naši malčki iz vrtca in njihovi starši so odtekli progo na krajši trasi dolgi 300m, osnovnošolci in starši pa so odtekli progo dolgo 800m.

          

Na koncu smo najmlajšim podelili medalje v zahvalo za udeležbo, ter se domov odpravili polni nove energije.

Robert Črnčec