V petek, 22.9. 2017, smo v okviru ENO projekta, posadili drevo. ENO je globalna šolska mreža za trajnostni razvoj, ki deluje v skladu z načeli OZN. Razvijati so jo začeli pred 16 leti, danes pa povezuje preko 10 000 šol v 157 državah. Poleg šol se ji v vse večjem številu pridružujejo tudi mesta in vlade posameznih držav.

Poseben poudarek letošnjega leta je skupni boj za mir, pod geslom: “SPOŠTOVANJE, VARNOST IN DOSTOJANSTVO ZA VSE!”

Na naši šoli smo se odločili, da posadimo smreko. Učenci iz 4. razreda so nam predstavili veliko koristnih informacij o tem drevesu. Ali ste vedeli:

• da je smreka najštevilčnejše drevo,
  • da so smrekovi vršički, iglice in eterična olja izredno zdravilni ter,
  • da najvišja smreka v Evropi raste prav v Sloveniji?

Skupaj s hišnikom so učenci posadili smreko. Ta smreka je postala ena izmed 24 milijonov dreves, ki so jih posadile šole vključene v Eno projekt.