V jubilejnem letu 2017, ob 250-letnici šolstva pri Sv. Juriju ob Ščavnici,  smo na OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici organizirali in izvedli naravoslovni tabor z naslovom Po sledeh bobra in vidre. Tabora se je udeležilo 29 učencev iz 5., 6., 7. in 8. razreda. Tabor smo začeli z ogledom muzejske sobe v gasilskem domu PGD Sv. Jurij ob Ščavnici, kjer nam je g. Franci Čuš predstavil bogato zgodovino društva. Glavnina dejavnosti tabora je potekala na terenu v različnih delavnicah ob regulirani strugi in stari strugi reke Ščavnice, kjer se skrivata bober in vidra ter druge zanimive živali ter rastline. Skrivnosti življenja ob reki Ščavnici nam je pričaral g. Roman Muhič, velik ljubitelj in opazovalec narave. Pot nas je vodila mimo tretje točke z naslovom Izpred dobrih petih milijonov let, ki je del učne poti Odkrivajmo biotsko raznovrstnost kraja. Kulturno in naravno dediščino kraja smo  spoznavali na Stari Gori, kjer so nas sprejeli člani Turističnega društva Sv. Jurij ob Ščavnici in nam predstavili mlin na veter in Etnološki muzej v stavbi nekdanje osnovne šole. Za presenečenje na Stari Gori pa je poskrbela šolska kuhinja, ki nam je pod lipami pričarala vzdušje piknika. Pozno popoldanske in večerne aktivnosti smo nadaljevali na šolskem igrišču, kjer smo se pomerili v športnih igrah in likovnem ustvarjanju na temo bobra in vidre. Večer smo si popestrili z ogledom filma pod zvezdami in s pogledom skozi teleskop.

Drugi dan je potekal ob sproščenem vzdušju v  Blaguškem gozdu in ob Blaguškem jezeru, kjer smo po skupinah spoznavali skrivnosti gozda in vodovja. Zmagovalci kviza z različnimi naravoslovnimi nalogami in dejavnostmi smo bili vsi.

Tabor smo zaključili s kosilom v šolski jedilnici in podelitvijo priznanj vsem udeležencem tabora.

Tukaj lahko najdete tudi BILTEN.

M. Krajnc, A. Zelenko, B. Kronvogel, P. Korošec