Na likovnem natečaju »Otroci rišejo svet 2017«, s podnaslovom »Radi imamo zemljevide« ki ga organizira MapDesign pri Zvezi geodetov Slovenije v sodelovanju z Mednarodnim kartografskim združenjem, se je likovni izdelek naše učenke:

Tine Veberič iz 6.b razreda uvrstil na Mednarodno tekmovanje za nagrado Barbare Petchenik in bo razstavljen na razstavi ob Mednarodnem kartografskem kongresu  med 2. in 7. julijem 2017 v Marriott Wardman Park Hotelu v ameriškem Washingtonu.

Vsa likovna dela, ki bodo sodelovala na tekmovanju, bodo shranjena v knjižnici univerze v Carletonu v Kanadi in bodo objavljena na spletni strani: https://childrensmaps.library.carleton.ca/maps.

Strokovna komisija je izbrala le 6 likovnih izdelkov iz vseh sodelujočih osnovnih šol in vrtcev iz štirih starostnih skupin do 15 let. Ta dela bodo na tekmovanju predstavljala našo državo.

Pri urah likovne umetnosti od 4. do 8. razreda je nastalo veliko lepih, igrivih in pestrih likovnih upodobitev zemljevidov.

Tina Veberič je svoj zemljevid poiskala kar med barvami mavrice…in takšen je naslov tudi njenega likovnega dela.

»Igra z mavričnim zemljevidom«

Čestitamo vsem učencem, ki so sodelovali na likovnem natečaju, posebej pa Tini.

Mentorica Mira Petek