Turistična zveza Slovenije in Zavod RS za šolstvo sta v šolskem letu 2016/2017 razpisala že 31. državni festival Turizmu pomaga lastna glava. Letošnja tema festivala je bila POTUJEM, TOREJ SEM. Festival vključuje izdelavo turistične naloge in predstavitev le-te na turistični tržnici.

OŠ Sveti Jurij ob Ščavnici sodeluje na tem festivalu že vrsto let. Letos pa so se raziskave lotili mladi turistični raziskovalci iz šestega, sedmega in osmega razreda: Larisa Šoštarič, Lucija Šijanec, Miha Pohar, Maša Domajnko, Julija Paldauf, Aljoša Gašper Kupčič, Eva Gradišnik, Astrid Lovrec,  Maja Lasbacher in Julija Kronvogel pod mentorstvom Bojane Kronvogel in Anite Zelenko.

Našo pot med lokalnimi pridelovalci hrane smo predstavili na turistični tržnici, ki je potekala v četrtek, 6. aprila 2017, med 15. in 19. uro v Mercator centru Maribor. Za trud smo bili nagrajeni s srebrnim priznanjem.

 

Učenci turističnega krožka z mentoricama: Bojana Kronvogel, prof.

Foto: Anita Zelenko.

Anita Zelenko, prof.