V ponedeljek, 3. aprila 2017, je na OŠ III Murska Sobota potekalo 25. regijsko srečanje mladih raziskovalcev osnovnošolcev in srednješolcev. Udeležili sta se ga tudi dve učenki (Urška Fras in Julija Paldauf) iz OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici, ki sta v šolskem letu 2016/2017 na podlagi šolskih kronik in ustnih virov raziskovali praznike in praznovanja na OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici po letu 1945 ter jih primerjali s prazniki in praznovanju v samostojni Sloveniji. Izvedli sta tudi anketo o poznavanju praznikov med učenci od 7. do 9. razreda na OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici.

Na podlagi analize in sinteze zgodovinskih virov je nastala raziskovalna naloga z naslovom Prazniki in praznovanja na OŠ Sv Jurij ob Ščavnici – obdobje 1945–2016, ki je bila na regijskem srečanju mladih raziskovalcev ocenjena  srebrnim priznanjem. Učenkama za uspeh iskreno čestitamo in jima želimo veliko raziskovalne vneme še naprej.

 

Mentorica: Anita Zelenko, prof.