Na OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici smo v petek, 6. 1. 2017, izvedli kulturni dan. V okviru le-tega smo se učenci od 6. do 9. razreda odpravili v SNG Maribor, kjer smo si ogledali izobraževalno predstavo Gledališče od A do Ž. Vodji dogodka sta bili učiteljici slovenščine Lidija Jarc in Maja Strah, spremljalo pa nas je še pet učiteljev.

Kulturni dan se je pričel z razredno uro, ki je trajala od 7.50 do 8.25. Učitelji so nas poučili s pravili kulturnega vedenja na avtobusu in z bontonom v gledališču ter nas seznanili s kratkim povzetkom predstave. Nato smo pomalicali in se z avtobusom odpeljali v Maribor. Do začetka predstave smo imeli še nekaj časa, zato smo se sprehodili po praznično okrašenem mestu, potem pa odšli v gledališče. V garderobi smo oddali oblačila, prejeli vstopnice ter se podali v dvorano z imenom Mali oder. Točno ob 10.00 se je pričela predstava, ki jo je režirala Ivana Djilas. V vlogi igralcev sta nastopila Mirjana Šajinović in Vladimir Vlaškalić, ki sta odigrala različne like. Njuni glavni vlogi sta bili radovedna ter pustolovska detektiva A in Ž. Želela sta izvedeti skrivnosti zaodrja in spoznati, kdo vse sodeluje pri pripravi gledališke predstave. Tako smo se seznanili z delom vratarja, garderoberja, frizerke, šivilje, scenskega delavca, lučnega in tonskega mojstra, inšpicienta ter čistilke. Spoznali smo, da brez njihovega pridnega, natančnega in predanega dela ne bi nastala nobena gledališka predstava. Po dobri uri ogleda smo igralca nagradili z bučnim aplavzom, saj sta si to zares zaslužila.

Odpravili smo se na avtobus ter se zadovoljni in polni novih spoznanj ob 12.10 vrnili v šolo.

Članice literarnega krožka: Lana Brumen, Nika Jurkovič, Nina Jurkovič, Katja Krajnc, Nina Novak, Julija Polakkult dan