V četrtek, 29. 9. 2016, je na OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici potekalo šolsko tekmovanje iz znanja logike. Naslednji tekmovalci so prejeli bronasto priznanje:

• iz 1. razreda Ana Gomilšek, Eva Peršak,
  • iz 2. razreda Tjaša Šumak, Anika Košti, Neža Embreuš,
  • iz 3. razreda Vanesa Firšt, Katarina Hebar, Kristjan Kronvogel, David Jurkovič,
  • iz 4. razreda Zala Stajnko, Nik Kozar, Matic Podgoršek, Kamilo Kronvogel,
  • iz 5. razreda Eva Kurbos, Nik Krajnc, Patrick Vogrinec, Ana Krajnc, Klara Šoštarič,
  • iz 6. razreda Julija Kronvogel, Tina Veberič, Nina Novak,
  • iz 7. razreda Tamara Šijanec,
  • iz 8. razreda Julija Paldauf in
  • iz 9. razreda Jan Lovrec in Aneja Rozman.

Učenci od 7. do 9. razreda se lahko uvrstijo na državno tekmovanje.  Nanj so se uvrstili štirje  učenci OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici in sicer: Tamara Šijanec, Julija Paldauf, Jan Lovrec in Aneja Rozman. Državno tekmovanje je potekalo v soboto, 22. 10. 2016, na OŠ III Murska Sobota.

Za priznanje je bilo potrebno doseči naslednje število točk:

• v 7. razredu 70 točk za zlato in 59 točk za srebrno od 77 točk ,
  • v 8. razredu 70 točk za zlato in 61,5 točk za srebrno od 97 točk,
  • v 9. razredu 76 točk za zlato in 64,5 točk za srebrno od 97 točk.

Učenka Tamara Šijanec je dosegla 72 točk ter prejela zlato priznanje. S ponosom oznanjam, da je ena izmed dveh učenk v celotnem Pomurju, ki sta letos kot osnovnošolki prejeli državni priznanji iz logike. Iskrene čestitke.

Vodja tekmovanja: Bojana Kronvogel, prof.

Logika