Vsak začetek najde svoj konec…morda tudi tam obstane… Nekatere stvari pa se zavrtijo znova, vendar v naslednji, novi prestavi. V takšnem duhu se zaključuje vsako šolsko leto. Zgarani in odsluženi zvezki ter učbeniki, ki bodo jeseni dobili novo družbo, komaj čakajo na tiho in mirno polico. Tudi učence preplavlja prijetno in brezskrbno pričakovanje, obarvano z najtoplejšim barvnim spektrom. Ta val nakazuje zaključek šolskega leta.

V torek, 14. junija, so učenci zadnjič v tem šolskem letu svojim staršem, zapeli, zaigrali, zaplesali, odigrali, odpeli …najlepše in najboljše. Odrsko sceno je zaokrožilo morje njihovih izdelkov, ki so nastali pri pouku, krožkih, izbirnih predmetih, projektih…

Sredi tega morja pa je g. ravnatelj, Marko Kraner izpostavil ribice, ki so se šoli, javnosti in seveda sebi dokazali v nepozabni in zavidljivi obliki. Posebna pozornost je tokrat bila namenjena naslednjim učencem in njihovim mentorjem:

Na državnem tekmovanju Matemček so zlato priznanje osvojili:

 • Tjaša Šumak, 1. razred;
 • Nik Krajnc, 4. razred;
 • Julija Kronvogel, 5. razred.

Mentor: Peter Korošec

Na tekmovanju iz znanja o sladkorni bolezni je ;

 • Karolina Senčar, 9. razred, osvojila zlato priznanje

Mentorica: Mateja Krajnc

Na likovnem natečaju Mestne občine Slovenj Gradec za izvirno otroško likovno delo na temo »Zdrava tla za zdravo življenje« je;

 • Nina Novak, razred, prejela priznanje in nagrado za uvrstitev med 5 najboljših na državnem nivoju. Nagrade so enakovredne.

Na likovnem natečaju »Slovenski olimpijski plakat Rio 2016«, ki ga je razpisal Olimpijski komite v sodelovanje z Europlakatom, je ;

 • Aljoša Kaučič, 8. razred, v kategoriji osnovnih šol dosegel prvo mesto. Učenci 8. razreda so hkrati prejeli kolektivno nagrado – izlet.

 

Mentorica: Mira Petek

Na 47. srečanju mladih zgodovinarjev Zveze prijateljev mladine Slovenije je ;

 • Aneja Rozman, 8. razred, prejela bronasto priznanje za nalogo z naslovom »Razvoj šolstva v občini Sv. Jurij ob Ščavnici.«

Na 24. regijskem srečanju mladih raziskovalcev Pomurja je;

 • Urška Fras, razred, prejela zlato priznanje za nalogo z naslovom »Edvard Vaupotič in njegova vloga v bojih za severno mejo v letih 1918/1919« in srebrno priznanje na 50. srečanju mladih raziskovalcev Slovenije 2016.

Na fotografskem natečaju za osnovne šole na temo «Simboli-grb, zastava, himna«, ki ga je razpisal Muzej novejše zgodovine Slovenije ob 25. obletnici samostojne Slovenije, so ;

 • Blaž Novak, Mihael Vrbnjak, Laura Lackovič, Astrid Lovrec, Maša Domajnko, in Julija Paldauf dosegli prvo mesto.

Mentorica Anita Zelenko

Nekateri učenci pa izstopajo na številnih področjih. Iz leta v leto so nabrali zbirko priznanj, medalj in uspehov. Vse to lahko povzamemo v eno celoto. Imenuje se »naj«. Največjo množico uspehov je sestavil Rok Vohar, učenec 9. razreda in tako postal »naj učenec«. Čestitamo njegovemu uspehu in verjamemo, da se bo njegova zgodba nadaljevala…

Nekdo bo tudi v naslednjem šolskem letu najboljši. V igri za tale prestižni naslov so bila na ogled vsa odličja, priznanja in pohvale tega šolskega leta. Nismo jih mogli zajeti z enim pogledom…

Z odmevom zaključne prireditve se zaključuje šolsko leto ter utira pot v naslednjo, višjo prestavo…

Zapisala Mira Petek

Pri scenariju zaključne prireditve so sodelovali:

 • Nataša Paldauf
 • Petra Mavrič
 • Irena Skotnik
 • Robert Črnčec
 • Mira Petek

DSC_1165 DSC_1168 DSC_1172 DSC_1177 DSC_1188 DSC_1192 DSC_1193 DSC_1200 DSC_1205 DSC_1210 DSC_1211 DSC_1212 DSC_1213 DSC_1214 DSC_1215 DSC_1216 DSC_1217 DSC_1218

Več na: http://www.prlekija-on.net/lokalno/12117/prireditev-ob-zakljucku-solskega-leta-na-os-sveti-jurij-ob-scavnici.html