Muzej novejše zgodovine Slovenije je ob obeležitvi 25. obletnice samostojne Slovenije v šolskem letu 2015/2016 razpisal fotografski natečaj za osnovne šole na temo Slovenski simboli – grb, zastava in himna. Na natečaju so sodelovali tudi učenci 7. razreda OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici, ki so na slovenske uradne simbole Republike Slovenije pri pouku državljanske in domovinske kulture ter etike pogledali skozi fotografski objektiv in s fotografijo zasedli prvo mesto.

Iz fotografij bo izdelana razstava, ki bo uradno odprta na Poletno muzejsko noč, 18. junija 2016, ob 18.00 v Muzeju novejše zgodovine Slovenije. Razstava bo na ogled do septembra 2016, ko bo poslana na gostovanje po sodelujočih šolah.

Učenci bodo za svoj trud prejeli simbolično nagrado. Zmagovalna fotografija pa je priložena prispevku.

 

Mentorica:

Anita Zelenko, prof.

20160212_115123