26. september že od leta 2001 obeležujemo kot dan jezikov. Praznujemo ga po vsej Evropi. Namenjen je osveščanju o bogati kulturni in jezikovni raznolikosti v Evropi ter spodbujanju učenja jezikov ter vseživljenjskega učenja za utrjevanje evropskih načel strpnosti in medsebojnega razumevanja.
Tudi na naši šoli ga vsako leto obeležujemo na različne načine. Letos smo se odločili in organizirali jezikovne delavnice za učence 7., 8. in 9. razreda. Učenci so se podrobneje seznanili z ruščino, s francoščino in španščino. Delavnice so izvedle dijakinje Gimnazije Franca Miklošiča Ljutomer. Predstavile so osnovno besedišče vsakdanje komunikacije; na primer: kako se pozdravimo, povemo, od kod smo, koliko smo stari, kako se zahvalimo … Učenci so si tako pridobili novo in zanimivo izkušnjo ter spoznali nekaj novih besed. V galeriji slik poglejte nekaj utrinkov z delavnice.

DSC_0441

DSC_0444

DSC_0448

DSC_0451