En pesnik je živel,

iz Vrbe je bil,

je pesmice pisal

in fige delil.

Slovence je ljubil,

Slovenkam je pel,

prelepe sonete

nam vsem zapustil.

 (Miroslav Slana)

 

V sredo, 7. februarja 2024, smo obeležili slovenski kulturni praznik s šolsko proslavo. 8. februar nosi Prešernovo ime ampak ni posvečen samo njemu, pač pa celotni slovenski kulturi. Na proslavi smo tako smo združili poezijo, glasbo in ples.

Učenci  so predstavili veliko zanimivosti o našem največjem pesniku dr. Francetu Prešernu, ki je bil izjemen pesnik, saj nam je zapustil dragoceno dediščino. Tako smo izvedeli, da je bil dober prijatelj in je vedno rad pomagal revežem; pa tudi, da je bil večkrat nesrečno zaljubljen.

Pevski zbor je zapel ”Zdravljico” nato se je med učenci sprehodil sam Prešeren, ki je otrokom delil fige, saj so ga zato klicali dr. Fig. Učenci so nato deklamirali  nekaj njegovih pesmi: Nič ni na zunaj pesniku podoben O, Vrba, Ukazi; pa tudi Roke Ferija Lainščka.

Najmlajši so zapeli in  tudi zaplesali, tretješolci so zraven še zaigrali; slišali smo tudi harmoniko in trobente. Za konec nam je ravnatelj namenil nekaj vzpodbudnih besed o pomenu kulture. Proslavo pa je s prijetno ljubezensko skladbo v angleškem jeziku zaključil šolski ansambel.

 

Tim za pripravo proslave ob slovenskem kulturnem prazniku

Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku