Na naši šoli omogočamo brezplačno uporabo storitev Office 365. Uporabo storitev na podlagi pogodbe EES za Microsoftovo programsko opremo financira Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport.

Office 365

Office 365 so storitve in orodja, ki olajšajo sodelovanje in komunikacijo med vsemi udeleženci v izobraževanju. Združljive so z različnimi operacijskimi sistemi in zagotavljajo neovirano in varno mobilno delo z različnimi napravami.

V času rednega izobraževanja ima vsak učenec na voljo brezplačne licence programske zbirke Office, kot na primer Word, Excel in PowerPoint na pretih računalnikih in petih mobilnih napravah.

Poleg programske zbirke vsakemu učencu pripada tudi brezplačna digitalna shramba OneDrive za shranjevanje datotek v skupni velikosti do 1000 GB.

Na tak način lahko učenci za delo pri pouku uporabljajo najsodobnejše oblačne storitve za skupinsko delo v šoli.

Dostop do Office 365

Na portalu o365.arnes.si je potrebno izvesti prvo prijavo z aai podatki.

Po prijavi se ustvari uporabniški profil. Pri tem pogosto sporoči, da je prišlo do napake:

Ko javi napako, me obvestite na e-pošto iztok.slihthuber@os-svjurij.si, da v skrbniškem delu uredim nastavitve licenc.

Po tem je mogoč dostop do Office 365 preko povezave office.com.

Programe zbirke MS Office si lahko namestite preko gumba Namestite Office desno zgoraj.