Jesen v gozdu z učenci 2. razreda – NA MA POTI

 

Učenci 2.a in 2.b razreda so se z učiteljicama učili o jeseni in gozdu. V okviru projekta NA MA Poti so svoje znanje usvajali na različne načine.

Pričeli smo v razredu, kjer so z različnimi interaktivnimi igrami ponavljali, utrjevali in nadgradili že obstoječe znanje svojega poznavanja gozda ter letnih časov. Po utrjevanju smo se veseli in polni pričakovanj, ter novih znanj odpravili na učenje v naravo. Odpravili smo se v bližnji gozd, kjer so učenci svoje znanje uporabljali v novih okoliščinah. Primerjali so različna živa bitja in okolja. Poiskali razlike in podobnosti med rastlinami. Prepoznali in poimenovali vrsto dreves. Razvijali so si spretnost sodelovalnega učenja. Spoznali in pojasnili so dogodke in spremembe v različnih letnih časih.

Pri učenju v naravi so učenci zelo uživali.

 

Zapisala učiteljica Nataša Paldauf

 

 

Oznake: , ,