Svetovno znani slovenski režiser Mitja Okorn je posnel dokumentarni film, v katerem skozi pogovore s prebolevniki, njihovimi najbližjimi in zdravstvenim osebjem, prikazuje lastnosti te virusne bolezni.

Posredujemo vam povezavo na napovednik filma (https://twitter.com/vladaRS/status/1439990236084412426?s=20), ki ga bodo sicer od petka do nedelje, od 24. do 26. septembra, predvajale vse večje televizijske hiše v državi, od ponedeljka pa bo dostopen tudi na YouTube kanalu Vlade RS. Najdete ga tukaj.

Dokumentarni film je primeren za starejše od 12 let oziroma za učene zadnje triade osnovne šole ter dijake.

Mitja Okorn je zraven tega pripravil še dokumentarni film “Kako sem se jaz cepil”, kjer na sicer hudomušen način opisuje svojo zgodbo, kako so ga stiske prebolevnikov prepričale, da se je sam odločil za cepljenje.