Spoštovani,

Ker je bila zimska akcija »Zimska gibanica« zelo uspešna, so se na NIJZ odločili, da tudi med poletnimi počitnicami ter dopustom spodbujajo prebivalce Pomurja  k večji telesni aktivnosti in gibanju. Telesna dejavnost je namreč pomemben element zdravega življenjskega sloga in pomemben dejavnik v ohranjanju in krepitvi zdravja.

Vabijo k sodelovanju pri njihovi virtualni akciji »Zgeni.se v poletje«, kjer se bo zopet skupaj gibalo in zbiralo minute gibanja. Ali lahko presežemo zbrane minute gibanja iz zimske akcije?

Kdaj: 21. 6. 2021- 21. 8. 2021

Kako poteka: 

Izvajajte različne oblike telesne vadbe (tek, hoja, kolesarjenje, plavanje, rolanje, lovljenje, …) in zbirajte minute gibanja. Zbiranju se lahko pridruži vsak. Pomembno je samo, da seštevate minute in nam jih sporočite. Prosimo pa vas, da pri tem upoštevate vsa higienska priporočila, ki veljajo.

Kam sporočite svoje minute:

Zbrane minute nam pošljite preko vprašalnika, dostopnega na: https://www.1ka.si/a/346131

K sodelovanju povabite še svoje družinske člane, prijatelje, sorodnike, sodelavce, …

TOREJ: Zgeni.se tudi ti in prispevaj svoje minute.

 

 

Tim Zdrave šole