Na današnji dan obeležujemo svetovni dan Zemlje. Prvič so ta dan obeležili leta 1970 v ZDA. Z njim so želeli poudariti pomen čistega zraka in čiste vode po ekološki katastrofi, razlitju nafte leta 1969 v Santa Barbari v Kaliforniji. Do danes je svetovni dan Zemlje postal vsakoletni dogodek, namenjen osvetlitvi okoljskih problemov.

Letošnja tema svetovnega dneva Zemlje se glasi »Ohranimo naš planet«, pri čemer je poudarek na tem, da je od vsakega od nas odvisno, ali bomo obnovili Zemljo, in sicer ne samo zato, ker nam je mar za naravo, ampak tudi zato, ker na njej živimo. Vsi potrebujemo zdravo Zemljo, ki bo podpirala naše preživetje, zdravje in nenazadnje tudi srečo. Zdrav planet ni možnost, temveč nuja.

Vabimo vas, da si ogledate spodnje posnetke in razmislite o našem planetu ter vplivu človeka nanj.

Posnetek 1: Ena Zemlja

Posnetek 2: Dan Zemlje 2021

Posnetek 3: Dokumentarni film Žejni svet