Ministrica za šolstvo, dr. Simona Kustec, je v soboto, 18. 4. 2020, na tiskovni konferenci predstavila roke za vpis v srednjo šolo. Povedano je bilo sledeče:

 

  • Da je prijavo za vpis v srednje šole potrebno oddati do 11. maja 2020;
  • Prenos že oddanih prijav bo možen do 16. junija 2020;
  • Vpis v srednje šole bo potekal od 30. junija do 6. julija;
  • Izpiti nadarjenosti za vpis v tiste srednje šole, kjer je to potrebno, se bodo izvajali v začetku junija.

 

Ker še trenutno na osnovne šole nismo prejeli okrožnice ministrstva, ki bi nam dala konkretne usmeritve glede izvedbe posredovanja vpisnic na srednje šole, pričakujemo, da bomo le-te prejeli v začetku tedna. Zato vas, spoštovani starši, prosimo, da skupaj z nami počakate na le-te ter da spremljate šolsko spletno stran, kjer bomo tekom tedna objavili vsa nadaljnja navodila glede vpisa.

 

Za več informacij se lahko obrnete na svetovalno delavko Katjo Perko – katja.perko1@guest.arnes.si.