Gimnazija Murska Sobota je ob svoji 100 letnici razpisala likovni natečaj “Gradimo misleči svet«, oz.«GMS« (Gimnazija Murska Sobota).
Naslov likovnega natečaja je pravzaprav zelo aktualen in obenem simboličen. Svet, o katerem kritično razmišlja mladina, se je oblikoval v likovnih delih otrok pomurskih osnovnih šol ter v delih dijakov Gimnazije Murska Sobota.
Komisija za izbor likovnih del je nagradila najboljše. Med njimi je tudi likovno delo Žige Cerarja, učenca 7. razreda.

Prireditev z otvoritvijo razstave je bila 15. marca v MiKK-ovi galeriji, Murska Sobota. Zbrano množico je pozdravil ravnatelj Gimnazije Murska Sobota, Roman Činč. Profesorica umetnostne vzgoje, Martina Mihoković pa je podelila nagrade in priznanja.

Priznanja za pa so prejeli tudi učenci, katerih dela so razstavljena. To so naslednji učenci naše šole:

• Petja Kukovec
  • Nina Gradišnik
  • Urška Prijol in
  • Neža Čuš iz 4. razreda
  • Ana Jurkovič in
  • Vanesa Firšt iz 5. razreda
  • Niko-Nevio Perša in
  • Sanja Lovrec iz 7. razreda

Likovna dela vseh naštetih učencev so tudi razstavljena do 27. Marca v MIKK-ovi galeriji v Murski Soboti
Čestitamo vsem razstavljalcem in prejemnikom priznanj, posebej pa nagrajencu Žigu.

Mentorica Mira Petek