Turistična zveza Slovenije in Zavod RS za šolstvo sta v šolskem letu 2017/2018 razpisala že 32. državni festival Turizmu pomaga lastna glava. Letošnja tema festivala je bila KULTURA IN TURIZEM. Festival vključuje izdelavo turistične (projektne) naloge in predstavitev le-te na turistični tržnici.

OŠ Sveti Jurij ob Ščavnici sodeluje na tem festivalu že vrsto let. Letos pa so se raziskave lotili mladi turistični raziskovalci iz sedmega in devetega razreda: Larisa Šoštarič, Lucija Šijanec, Miha Pohar, Maša Domajnko, Eva Gradišnik in Eva Mlinarič pod mentorstvom Anite Zelenko.

Kulturno dediščino naše občine smo predstavili pod naslovom Prleške Atene na turistični tržnici, ki je potekala v torek, 13. marca 2018, med 15. in 19. uro v Mercator centru Maribor.

Anita Zelenko, prof.

Foto: Anita Zelenko