V sredo, 22. novembra 2017, se je avtobus učencev in štirih spremljevalcev napotil proti Ljubljani, z namenom prisostvovati predstavitvi knjige z naslovom Maistrov junak iz Svetega Jurija ob Ščavnici, ki jo je izdala in založila naša osnovna šola s pomočjo donatorskih sredstev Zveze društev general Maister, Občine Sveti Jurij ob Ščavnici, Območne zveze veteranov vojne za Slovenijo Gornja Radgona ter OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici.
Na pot smo izpred šole krenili ob 8. uri. Ko smo prispeli v Ljubljano, smo najprej prisostvovali vodenemu ogledu v Narodnem muzeju. V njem smo si med ostalimi zanimivostmi ogledali mumijo, vaško situlo ter najstarejšo piščal. Po okusnem kosilu smo se vrnili v Prirodoslovni muzej, kjer so našo pozornost najbolj pritegnila okostja mamuta, medveda ter orjaškega kita. Ob 15. uri nas je pot vodila v Cankarjev dom, kjer je že potekal 33. Slovenski knjižni sejem. Tam smo prisluhnili predstavitvi knjige Maistrov junak iz Svetega Jurija ob Ščavnici. O temi Ali živi Maistrov duh med mladimi? sta spregovorili avtorici knjige, bivša učenka OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici Urška Fras ter učiteljica Anita Zelenko, ki sta posebej poudarili pomen domoljubja med mladimi.
Dan smo zaokrožili z udeležbo na predstavitvi slikanice Miha spoznava Evropsko unijo, ki jo je založila Kreativna Pika. Vsak učenec je prejel izvod knjižice in tako smo zaključili dan, poln prijetnih vtisov ter doživetij.
Zapisale: sedmošolke Eva, Tina, Nika in Julija z učiteljico Lidijo Jarc