Izvedba ekodneva postaja na naši šoli že tradicionalni dogodek, ki ga običajno izpeljemo aprila ob dnevu Zemlje. Letošnji ekodan smo izvedli 11. maja in ga zaznamovali s posebnim dogodkom. Pred šolo smo namreč posadili enaindvajset trsov vinske trte.
Pri sajenju sta nam pomagala vinogradnika iz vinogradniškega društva Sovjak, ki deluje znotraj gornjeradgonskega društva vinogradnikov. Tako sta nas obiskala g. Anton Golnar in g. Ivan Fras. Na kulturni prireditvi v telovadnici sta nam povedala in prikazala veliko zanimivega o vinogradništvu. Videli smo lahko stare vinogradniške pripomočke in tudi arhivske listine, povezane z vinogradništvom našega kraja.
Osrednja vsebinska nit ekodneva je tako bil vinograd, kot primer umetnega ekosistema. Po končanem sajenju so učenci različnih razredov obiskali in raziskali še druge naravne in umetne ekosisteme v naši okolici: sadovnjak, travnik, gozd, njive, jezero in potok. Petošolce pa je sošolec Urban odpeljal kar v Sovjak v njihov vinograd.

Ekotim: Marija Ditner, Mateja Krajnc in Zofija Kolbl